חיפוש פרח / צמחפרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2800 צמחים מוגדרים.
דם-המכבים  האדום ונזכור את כולם
על פרחים המסמלים ימי זיכרון לחללי מלחמה   16/04/2018

בעולמינו ישנה חשיבות רבה ומושרשת לסמלים. הצמח "דם-מכבים אדום" נבחר לייצג ולסמל בישראל את יום הזיכרון לחללי צה"ל, את השכול. האם תמיד זה היה כך? מסתבר שלא! בבדיקת הבולים והחותמות הרשמיות של ישראל מקום המדינה ועד 1970 נבין איך מדינה מספרת את הסיפור שלה דרך הבולים שיצאו לכבוד ימי הזיכרון והעצמאות. מה ישראל העניקה לעצמה ליום ההולדתה? מתברר שלא מעט פרחים.(ראו בגלריה)

פרג  אגסני במיתוסים עתיקים קשור הפרג לדם הרוגים, לכישופים,
בשדות פלנדריה מתנועעים הפרגים ...   16/04/2007

בימים אלה פורחים באדום לוהט, שדות פרגים ברחבי הארץ. לפרח הפרג ישנן קונוטציות של דם. הפרג הוא פרח הזיכרון הרשמי לחללי מלחמת העולם הראשונה. בקרבות העקובים מדם שהתרחשו בבלגיה נהרגו מאות אלפי חיילים, ונקברו במקום. כשהגיעו קרובי המשפחה של החללים לבקר את קברי יקיריהם בבלגיה בשנים שלאחר המלחמה, גילו שבתי הקברות ושדות התבואה המקיפים אותם מכוסים בפרגים אדומים.

שיזף  מצוי כתבה מס' 7 - אשחריים: מזון, בריאות, כימיה ו... רומנטיקה
ד"ר עבּד ל. עזבּ   17/04/2024

לפניכם הכתבה השביעית בסדרה המתפרסמת כאן, העוסקת בתכונות הרפואיות של צמחי בר מקומיים. הפעם הכתבה מתרכזת בצמחים ממשפחת האשחריים. חומרי טבע אלה עשויים לשמש בסיס לפיתוח תרופות חדשות. חשוב לציין שהמידע המוצג בכתבה זאת איננו מהווה המלצה רפואית, אלא מידע מחקרי בסיסי בלבד! 

דודא  רפואי על שפת הפרחים ושירה
אמוץ דפני   01/10/2018

כל מי שהתענין, אי  פעם, בחלקם של הפרחים כסמלים לביטוי רגשות אנושיים ודאי נתקל ב"שפת הפרחים". מדובר ברעיון שלפיו לפרחים מסוימים יש משמעות המאפשרת לבטא  באמצעותם רגשות שקשה להביע במלים. לפרחים יוחסה סמליות כמו:" זכרון נפלא", "חיבה", "עדינות", "דבקות במשימה" וכ'. 

ארכיון