חיפוש פרח / צמח



פרחים וצמחי בר של ארץ ישראל

"צמח השדה" הינו מגדיר פרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט הישראלי והעולמי ועוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל.
ברגע זה ישנם 2740 צמחים מוגדרים.
פתילת-המדבר  הגדולה "במה מדליקין" - על פתילות ושמנים לנר שבת ונר חנוכה
ד"ר אביבית שוויקי- מתניה   06/01/2017

הנר הדולק היה אחד מסממני החיים בבית הקדום. רק תאורת החשמל בבית המודרני החליפה אותו. מגוון של בתי נר, פתילות ושמנים היו בשימוש, תלויים באזורי המחייה השונים ובהישג ידו של המשתמש.

צמרנית הסלעים אמוץ דפני
לכבוד חנוכה : צמחים, אורות ומנורות   18/12/2011

לפי עדויות פרהיסטוריות נמצאת האש בשרות האדם בארץ כ-750,000 שנים, זאת על סמך מציאת מוקד אש באתר גשר בנות יעקב. לכבוד החנוכה נדגיש את נושא הפקת האש והשימוש בה לתאורה. השורות הבאות תוקדשנה להיבטים בוטניים של הצתת אש ובשימושיה למאור.

שיזף  מצוי האבקה בראי ישראלי
האבקת שיזף מצוי. דן איזיקוביץ ואמוץ דפני   19/11/2021

אחד העצים המעניינים אצלנו הוא השיזף המצוי שבעונת הסתיו מסיים את תקופת הפריחה שלו. התפתחות הפרחים של השיזף מורכבת ממספר שלבים שונים זה מזה ובין העצים באוכלוסייה יש הפותחים את פרחיהם בשעות הבוקר ויש כאלה שמתחילים להיפתח רק בצהריים. האם זאת עצלנות לשמה או שיש כאן מנגנון חשוב הקובע את צורת הזיווג? תשובות לשאלות האלה ועוד בכתבה המלאה...

זית  אירופי מה מקורם של הזיתים?
סיכם עמרם אשל   27/10/2021

כתבה זאת, המתפרסמת לכבוד עונת מסיק הזיתים, דנה בשאלת מקורה של חקלאות הזית. אנחנו יודעים שכיום ספרד, איטליה ויוון הן מהיצרניות המפורסמות של שמן הזית האיכותי. האם בארצות אלו מקורה של תרבות גידול הזית? תשובה לשאלה זאת ניתנה במאמר שפורסם בשנת 2019, פרי מחקרם של 13 חוקרים מ-11 מוסדות מחקר בישראל ובאירופה ובראשם ד"ר דפנה לנגוט מהמכון לארכיאולוגיה באוניברסיטת תל-אביב ומוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרד. 

ארכיון


israelbiz- בניית אתרים